• pol
  • pol

Nasze Porady

PREMIUM WAX

Konserwacja lakieru za bardzo niską cenę. Na czystą i odtłuszczoną powierzchnię lakieru nanieść niewielką ilość preparatu. Po około 15 minutach przepolerować szmatką (najlepiej miękką szmatką z mikrofazy). Trwałość powłoki wynosi od 1 do 3 miesięcy. Wosk zabezpiecza przed zarysowaniami, wypływem warunków atmosferycznych, nadmiernym utlenianiem. W dużym stopniu ułatwia mycie karoserii. Dobrze jest powtórzyć operację raz w miesiącu.

LEATHER PROTECTING CREAM

Krem – mleczko – służy do okresowej konserwacji i odnawiania powierzchni ze skór licowych lakierowanych każdego rodzaju. Ułatwia bieżącą pielęgnację, gdyż brud będzie osadzał się powierzchniowo i nie będzie wnikał głęboko w strukturę skóry ani jej przebarwiał. Preparat pozostawi lekko matowo – satynowy efekt nowej skory, bez sztucznego połysku. Proponujemy nie stosować do zamszu i nubuku ze względu na możliwość wystąpienia plam. Krem nanosimy szmatką na powierzchnię skóry i dokładnie rozprowadzamy po umytej powierzchni. Po wyschnięciu możemy skórę lekko przepolerować szczotką z miękkiego końskiego włosia. W przypadku skór starych, zniszczonych operację należy powtórzyć.

DAILY LEATHER CARE

Preparatu używamy do bieżącej pielęgnacji, uelastyczniania oraz wizualnego odnawiania nowych ewentualnie uprzednio doczyszczonych powierzchni ze skór licowych lakierowanych każdego rodzaju. Nie polecamy do zamszu i nubuku ze względu na możliwość wystąpienia trwałych plam. Preparat daje efekt czystej nowej skóry – satynowy, bez sztucznego połysku. Nanosimy preparat spryskiwaczem (niewielką ilość). Dokładnie rozprowadzamy miękką szmatką – najlepiej z mikrofazy – po powierzchni. Pozostawiamy do wyschnięcia. Preparat nie wymaga polerowania.

LEATHER CLEANING THOROUGHLY

Preparatu używamy do czyszczenia powierzchni ze skór licowych lakierowanych – naturalnych i sztucznych. Nie zalecamy do skór olejowanych ze względu na możliwości odbarwienia. Nie zalecany również do zamszu i nubuku ze względu na możliwość przesuszenia. Czyszcząc siedzenia, odzież, obicie, tapicerkę ze skóry licowej lakierowanej o trwałych barwach należy nanieść preparat ze spryskiwacza na miękką gąbkę (skóry gładkie) lub szczotkę z miękkim końskim włosiem (skóry porowate) i delikatnie czyścić powierzchnię skóry wykonując ruchu obrotowe. Uwaga: w przypadku miękkich skór jagnięcych pracę wykonywać bardzo delikatnie ponieważ można zetrzeć wierzchnią warstwę lakieru. Następnie płukaną w wodzie gąbką delikatnie zebrać rozpuszczony brud i tym sposobem przepłukać skórę. Nie należy suszyć suszarką, skóra musi wyschnąc samoczynnie w temperaturze pokojowej – nie na silnym słońcu. Po wyschnięciu należy użyć preparatów konserwujących, zmiękczających oraz pielęgnujących firmy Tenzi.

QUICK WAX

Preparat należy do grupy tzw. „hydrowosków”. Na czystą, dobrze wypłukaną karoserię nanosimy go spryskiwaczem i pozostawiamy do wyschnięcia, po czym polerujemy powierzchnię szmatką najlepiej z mikrofazy. Na zakończenie należy umyć szyby samochodowe celem usunięcia resztek zacieków po wosku. Zalecany płyn do szyb Tenzi.

TARRY RAIDS

Preparatu używamy głównie przed myciem zasadniczym pojazdu. Należy najpierw wykonać próbę trwałości powierzchni – może rozpuszczać nieoryginalne lakiery, gumę, miękki plastik oraz plexiglas. Preparat zalecany jest do rozpuszczania klejów po naklejkach (z karoserii, szyb, kokpitu), mas bitumicznych (smoły), żywicy, gumy do żucia (z tapicerki), itp. Przed użyciem należy dobrze umyć powierzchnię wodą najlepiej pod ciśnieniem, aby czyszcząc nie porysować karoserii (szyby) piaskiem. Następnie nawilżoną preparatem szmatką (najlepiej z mikrofazy) usunąć zabrudzenia. Aby uniknąć smug i ewentualnych refleksów świetlnych po umyciu preparatem, należy umyć całość pojazdu szamponem lub aktywną pianą Tenzi.

INSECTS

Preparatu używamy głównie przed myciem zasadniczym pojazdu. Nanosimy go na chłodną (lub schłodzoną) nawierzchnię pojazdu i nie dopuszczamy do wyschnięcia ze względu na dużą aktywność i możliwość pozostawienia zacieków. Czyli: nanosimy preparat za pomocą spryskiwacza na szyby, karoserię, reflektory, zderzaki, itp. Po około 15 sekundach zmywamy wodą najlepiej pod ciśnieniem, po czym przystępujemy do mycia zasadniczego pojazdu.

CAR PANES

Preparat jest niezwykle skuteczny, ekonomiczny i bardzo prosty w użyciu. Wystarczy natrysnąć jeden raz tzn. 1 ml i umyć jednocześnie polerując 1m kwadratowy powierzchni szklanej. Zalecany do szyb, lusterek, reflektorów. Sprawia, że powierzchnia jest czysta, gładka i błyszcząca – bez smug i refleksów świetlnych. Do czyszczenia proponujemy użycie szmatek z mikrofazy.

TYRES AND PLASTIC ELEMENTS

Preparat ma własności konserwujące, nawilżające i wyczerniające. Najlepszy efekt wizualny uzyskamy nanosząc go na powierzchnię czystą i suchą. Nanosić go możemy za pomocą spryskiwacza (opony, zderzaki) lub szmatką (listwy, uszczelki) w temperaturze otoczenia pow. 25 stopni C oraz przy silnym słońcu. Nanosimy tylko szmatką ze względu na możliwość samozapłonu. Metoda użycia jest prosta: nanieść preparat, dokładnie rozprowadzić. W razie potrzeby po około 15 minutach można powtórzyć operację.

UPHOLSTERY

Uniwersalny preparat do ręcznego prania każdego rodzaju tapicerki wykonanej z materiałów tekstylnych. Może być użyty również do prania siedzeń i dywaników. Jak wyprać tapicerkę? Preparat nanosić miękką gąbką na zabrudzoną powierzchnię, delikatnie wykonując obrotowe ruchy. Następnie zebrać brud gąbka często płukaną w czystej bieżącej wodzie o temperaturze około 20-30 stopni C. Jeżeli tapicerka jest wysokiej jakości i wiemy, że się nie odklei dobrze jest wypłukać ją odkurzaczem piorącym co sprawi, że tak często nie będzie się brudzić. W pozostałych przypadkach nanosimy preparat ze spryskiwacza, czyścimy szczotką z miękkiego włosia i obowiązkowo kilkakrotnie odsysamy brud oraz płuczemy odkurzaczem do prania,

COCKPIT

Wielokrotnie jeżdżąc samochodem w dniu o dużym nasłonecznieniu, promienie słońca powodują osłabienie wzroku i zmęczenie odbijając się o błyszczący kokpit. Proponujemy do bieżącego utrzymania czystości na powierzchniach i elementach z plastiku (tworzywa sztuczne) użyć właśnie tego preparatu Tenzi, który doskonale wyczyści powierzchnię i pozostawi efekt matu. Użycie jest bardzo proste: nas trysnąć, przetrzeć i pozostawić do wyschnięcia.

Wheel rims and Hubcaps - Liquid  for cleaning Strong Pollutants

Preparat jest uniwersalny do każdego typu felg i kołpaków. Zalecany do bieżących zanieczyszczeń eksploatacyjnych – zabrudzenia drogowe, naloty z klocków hamulcowych. Zalecany do każdorazowego oprysku – przed myciem zasadniczym pojazdu czyli: natrysnąć felgi lub kołpaki spryskiwaczem, umyć całość pojazdu ręcznie lub metodą bezdotykową. Spłukać bieżącą czystą wodą najlepiej pod ciśnieniem.

Q Shine NABŁYSZCZANIE KAROSERII

Po umyciu samochodu wielokrotnie na karoserii występują zacieki pochodzenia mineralnego. Aby do tego nie dopuścić należy: po umyciu samochodu odczekać chwilę, aż ścieknie woda lub zdjąć jej nadmiar gumową ściągaczką lub szmatką. Następnie na lekko wilgotny lakier natrysnąć preparat 1-2 razy na 1 m kwadratowy powierzchni i przetrzeć. Nie polerować lakieru. Pracę można wykonywać na wszystkich powierzchniach i elementach karoserii. Preparat zalecany do wszystkich typów pojazdów mechanicznych , osobowych, dostawczych, busów, ciężarowych, quadów, motocykli, itp. Niezastąpiony w salonach, komisach oraz u indywidualnego użytkownika. Nie stosować przy silnym nasłonecznieniu na gorący lakier.

ACTIVE FOAM

Chcąc bezpiecznie umyć samochód metodą bezdotykową nie zniszczyć lakieru, powierzchni chromowanych czy plastikowych, należy do tego celu użyć niniejszej aktywnej piany. Preparat zalecany do wszystkich typów karoserii pojazdów osobowych, dostawczych, busów, terenowych czy ciężarowych. Sporządzamy roztwór 1:20 z wodą (50ml-1 l wody). Nanosimy na karoserię w postaci piany lub rosy (mgiełki – jak kto woli). Po 2-3 minutach zmywamy brud za pomocą maszyny wysokociśnieniowej. W razie potrzeby powtórzmy operację. Pracę wykonujemy na zimnym lub schłodzonym wodą lakierze i nie dopuszczamy do wyschnięcia roztworu na karoserii. Preparat może być użyty do mycia tzw. wstępnego – przed użyciem właściwego szamponu do mycia ręcznego. Roztwór 1:100 z wodą; 10 ml/ 1 l wody.

Shampoo with the Dehumidifier for Manual washing Vehicles

W dużym stopniu ułatwia odprowadzenie wody po myciu i płukaniu – tzw. szybkie rozproszenie wody. Przed przystąpieniem do mycia ręcznego należy zmyć z pojazdu cząsteczki piasku, aby nie porysować karoserii. Najlepiej użyć do tego celu maszyny wysokociśnieniowej. Sporządzamy roztwór roboczy (100 ml szamponu na wiadro (10l) letniej wody). Następnie myjemy wszystkie elementy pojazdu nakładając pianę gąbką i wykonując wolno i dokładnie koliste ruchy. Kierunek pracy z góry na dół. Pracę wykonujemy w temperaturach dodatnich. Po wypłukaniu samochód będzie czysty, błyszczący. Starajmy się nie wykonywać pracy na zbyt silnym słońcu, aby spowolnić czas parowania wody i uniknąć powstawania smug i refleksów świetlnych. Po umyciu należy pojazd dobrze zmyć i spłukać bieżącą wodą najlepiej pod ciśnieniem. W przypadku płukania twardą lub bardzo twardą wodą na karoserii mogą wystąpić drobne zacieki i w tym wypadku pojazd należy powycierać miękką szmatką bawełnianą lub z mikrofazy lekko nasączoną preparatem nabłyszczającym QShine.

Gloss Shampoo For Manual Washing Vehicles

Przed przystąpieniem do mycia ręcznego należy zmyć z pojazdu cząsteczki piasku, aby nie porysować karoserii. Najlepiej użyć do tego celu maszyny wysokociśnieniowej. Sporządzamy roztwór roboczy (100 ml szamponu na wiadro (10l) letniej wody). Następnie myjemy wszystkie elementy pojazdu nakładając pianę gąbką i wykonując wolno i dokładnie koliste ruchy. Kierunek pracy z góry na dół. Pracę wykonujemy w temperaturach dodatnich. Po wypłukaniu samochód będzie czysty, błyszczący. Starajmy się nie wykonywać pracy na zbyt silnym słońcu, aby spowolnić czas parowania wody i uniknąć powstawania smug i refleksów świetlnych. Po umyciu należy pojazd dobrze zmyć i spłukać bieżącą wodą najlepiej pod ciśnieniem. W przypadku płukania twardą lub bardzo twardą wodą na karoserii mogą wystąpić drobne zacieki i w tym wypadku pojazd należy powycierać miękką szmatką bawełnianą lub z mikrofazy lekko nasączoną preparatem nabłyszczającym QShine.

ECO UNI-FLOOR

Preparat uniwersalny. Zalecany do bieżącego mycia wszystkich rodzajów posadzek twardych i elastycznych np. kamiennych (granit, marmur, trawertyn), ceramicznych (lastrico, glazura, terakota, gres, klinkier), elastycznych (PCV, linoleum, Marmolem, gumoleum), drewnianych (drewno zabezpieczone – parkiet, klepka, panele), drewnopodobnych (panele laminowane). Preferowany do użycia przez alergików. Charakteryzuje się dużą skutecznością działania. Posiada delikatny zapach. Należy sporządzić roztwór 30-50ml/10l wody. Przecieramy posadzkę mopem lub szmatką płukana w roztworze, pozostawiamy do wyschnięcia. W razie potrzeby posadzkę można przepłukać czystą, bieżącą wodą i wytrzeć do sucha. Preparat może być użyty do mycia ręcznego lub maszynowego. Posiada świadectwa ekologiczne. Może być odprowadzany do przydomowych oczyszczalni.

ECO SANIT

Ekologiczny, w pełni biodegradowalny preparat do bieżącego mycia powierzchni sanitarnych takich jak: armatura łazienkowa, kabiny prysznicowe, urządzenia ceramiczne, akrylowe, emaliowane a także glazura. Niezwykle ekonomiczny. Posiada delikatny, nieagresywny zapach. Preferowany do użycia przez alergików oraz ludzi wrażliwych na działanie środowiska. Preparat jest niezwykle wydajny (1-2 natryski = 1-2 ml/ 1 m kwadratowy powierzchni). Należy nanieść ze spryskiwacza na mytą powierzchnię. Po chwili przetrzeć szmatką (w razie potrzeby przeszorować szczotką) następnie zmyć zabrudzenia wodą i wytrzeć do sucha. preparat posiada świadectwo ekologiczne.

ECO OFFICE

Ekologiczny, w pełni biodegradowalny preparat do utrzymania czystości mebli oraz wyposażenia wnętrz wykonanych z drewna, szkła, metali oraz tworzyw sztucznych. Posiada delikatny, nieagresywny zapach. Jednocześnie czyści, pielęgnuje i nadaje połysk. Nie natłuszcza, nie odkłada się warstwami. Preferowany do użycia przez alergików oraz ludzi wrażliwych na działanie środowiska. Posiada świadectwo ekologiczne. Jest niezwykle oszczędny w użyciu (1natrysk=1ml/1m kwadratowy powierzchni). Nanosimy spryskiwaczem. Następnie czyścimy, wycieramy do sucha i polerujemy jednocześnie. Do czyszczenia proponujemy użycie szmatek z mikrofazy.

ECO GLASS

Niezwykle ekonomiczny preparat do mycia szyb w wersji ekologicznej. W pełni biodegradowalny. Posiada delikatny, nieagresywny zapach. Charakteryzuje się dużą skutecznością mycia. Jednocześnie myje, nabłyszcza i wygładza powierzchnie szklane. Preferowany do użycia przez alergików oraz ludzi wrażliwych na działanie środowiska. Posiada świadectwo ekologiczne. Może być użyty do mycia szyb, luster, reflektorów zarówno szklanych jak i z tworzyw sztucznych. Sposób użycia jest bardzo prosty. Nanosimy spryskiwaczem (1 natrysk = 1ml/1 m kwadratowy powierzchni). Czyścimy, wygładzamy, wycieramy do sucha i polerujemy jednocześnie. Do czyszczenia potrzebujemy użyć szmatek z mikrofazy.

ECO DEGREASER

W pełni biodegradowalny preparat do bieżącego utrzymania czystości (odtłuszczania) w kuchni, stołówce, jadalni. Czyści stoły, blaty – sprzęt i wyposażenie kuchni. Zalecany do codziennego, bieżącego sprzątania. Produkt ekologiczny. Ma delikatny, nieagresywny zapach. Posiada świadectwa ekologiczne. Może być odprowadzany do przydomowych oczyszczalni. Bardzo prosty w użyciu. Natrysnąć, przetrzeć, wytrzeć do sucha. W wyjątkowych przypadkach przepłukać powierzchnię wodą i wytrzeć do sucha.

ECO BOBEREX

Zaletą preparatu jest odczyn pH 6, zbliżony do odczynu skóry rąk człowieka – nie niszczy, nie wysusza skóry. Jest to produkt ekologiczny, w pełni biodegradowalny. Zalecany dla alergików i ludzi o wrażliwej skórze oraz małych dzieci. Posiada delikatny, nieagresywny zapach, dobrą przyczepność i lepkość. Może być podawany przez dozownik lub bezpośrednio. Zazwyczaj stosujemy w roztworze 40-50 ml/ 1 l wody (4-5 nakrętek) myjąc naczynia w wodzie o temp. 40 stopni C. Preparat można stosować również jako gotowy do użycia podając 2-3 krople na gąbkę. Po umyciu naczynia należy przepłukać bieżącą wodą pitną – ciepła. Posiada świadectwo ekologiczne. Może być odprowadzany do przydomowych oczyszczalni ścieków.

Defroster - 20 st.C

Odmrażacz do – 20 stopni C. Używamy do odmrażania szyb i powierzchni szklanych oraz uszczelek. Nanosimy ze spryskiwacza. Po rozmrożeniu usuwamy szron szczoteczką. W razie potrzeby powtórzyć operację.

SUMMER WINDSCREEN WASHER

Letni płyn do spryskiwaczy. usuwa bieżące zanieczyszczenia. Nie pozostawia smug i zacieków. Starajmy się nie mieszać z innymi preparatami ze względu na reakcję chemiczną, która może powodować wystąpienie smug i zacieków.

DEGREASING SHOWER CUBICLES

Jeżeli powierzchnię kabiny prysznicowej chcemy zabezpieczyć przed osadami należy najpierw ją odtłuścić. Preparat nanosimy ze spryskiwacza i dokładnie rozprowadzamy po całej powierzchni umytej i odtłuszczonej kabiny. Następnie wycieramy i polerujemy szkło, plastik, akryl lub emalię. Kabina jest przygotowana do zabezpieczenia specjalistycznym preparatem Tenzi.

SHOWER CUBICLES

Na zabrudzoną zaciekami po wodzie powierzchnię natrysnąć preparat ze spryskiwacza i rozprowadzić dokładnie szmatką najlepiej z mikrofazy. Po krótkiej chwili (około 10-15 sekund) zmyć powierzchnię do sucha. Przy niewielkich zanieczyszczeniach można od razu przepolerować powierzchnię szmatką z mikrofazy – bez płukania

PROTECTION SHOWER CUBICLES

Na czystą i suchą powierzchnię kabiny prysznicowej nanosimy preparat ze spryskiwacza (około 2-3 natrysnięcia na 1m kwadratowy) powierzchni szklanej, plastikowej, akrylowej lub emaliowanej. Następnie bardzo dokładnie rozprowadzić szmatką i pozostawić na działanie światła na około godzinę (NANO powłoka musi się uaktywnić). Następnie bardzo wolno i dokładnie przepolerować powierzchnię szmatki z mikrofazy oraz zlikwidować refleksy świetlne.

BATHTUBS WITH THE HYDROMASSAGE

Napełnić wannę ciepłą wodą do około 3 cm powyżej ostatniej linii dysz. Wlać około 50 ml preparatu na 10 l wody i włączyć funkcję hydromasażu. Roztwór będzie pracować w obiegu zamkniętym. Usunie osady mineralne, organiczne oraz zapach stęchlizny. Po około 15 minutach wypuścić roztwór czyszczący, przepłukać system bieżącą wodą. Stosować przynajmniej raz na dwa tygodnie.

BATHTUB DEGREASER

Używać w przypadku zanieczyszczeń tłustych np. olejki, kremy, balsamy, tłuste osady, itp. Na spłukaną uprzednio wannę cieplą woda z prysznica, nanieść preparat spryskiwaczem. Po około 30 sekundach przeszorować szorstką gąbką, po czym ponownie spłukać ciepłą bieżącą wodą z prysznica. Preparatu używać tylko w przypadku zanieczyszczeń tłustych.

WASHING THE MOULD

Na pokrytą pleśnią powierzchnię nanieść preparat ze spryskiwacza i pozostawić na około 5-15 minut. Następnie przeszorować dokładnie średnio twardą szczotką, zmyć i wypłukać czystą bieżącą wodą. W przypadku starych lub nawarstwionych pleśni preparat musi poreagować nawet 1-2 godziny.

FUGUES AND JOINTS

Preparat nanosimy na spoinę spryskiwaczem. po około 30 sekundach szorujemy szczotką, po czym spłukujemy czystą wodą i pozostawiamy do wyschnięcia. Preparat czyści zanieczyszczenia pochodzenia organicznego. W przypadku wystąpienia silnych zabrudzeń pochodzenia gnilnego na fugach silikonowych po naniesieniu preparatu należy odczekać około 20-30 minut.

PIPE DRAINER IN GRANULES

Granulat do udrażniania rur, syfonów – odpływów wody. Udrażnia zapchane odpływy wody – kolanka, syfony – zlewozmywaki, wanny. Zmoczyć odpływ wodą. Wsypać 3-4 nakrętki granulatu i pozostawić na około 15 minut. Przelać układ dużą ilością bieżącej wody z kranu. W razie potrzeby powtórzyć operację.

PIPE DRAINER

Żel do udrażniania rur, syfonów – odpływów wody. Rozpuszcza zanieczyszczenia pochodzenia organicznego – gnilnego. Zalać odpływ żelem (około 100-200 ml) i pozostawić na około 15 minut. Następnie przepłukać układ gorącą wodą (około 80-90 stopni C) w ilości 2-3 litrów. W razie potrzeby powtórzyć operację.

BATHROOM FITTINGS. CLEANING

a sucha lub lekko wilgotną powierzchnię natrysnąć preparat ze spryskiwacza. Po około 2-3 minutach przeszorować powierzchnię szczotką. Następnie dokładnie wypłukać bieżącą wodą i wytrzeć lub wypolerować do sucha. W razie potrzeby operację powtórzyć

TOILET GEL FOR THE EVERYDAY CARE

Czyści zanieczyszczenia pochodzenia mineralnego – osady po zażelazionej wodzie, osady kamienne – bieżące zanieczyszczenia. Dodatkowo nabłyszcza, pielęgnuje i odświeża urządzenia sanitarne. W pierwszej kolejności przepłukać urządzenie woda. Następnie rozprowadzić żel bezpośrednio z butelki po całej powierzchni. po około 2-3 minutach spłukać powierzchnię wodą. W razie potrzeby użyć szczotki.

WC GEL FOR STRONG POLLUTANTS

Żel do odkamieniania i odrdzewiania muszli klozetowych, pisuarów. W pierwszej kolejności spłukać urządzenie wodą. Następnie rozprowadzić żel bezpośrednio z butelki po całej powierzchni. Po około 15 minutach przeszorować powierzchnię szczotką zwilżoną w wodzie i usunąć zabrudzenia. W razie potrzeby operację powtórzyć.

TOALEX TOILET GEL - DISINFECTION

Żel chlorowy do wybielania muszli klozetowych i innych urządzeń ceramicznych. Niszczy bakterie, usuwa nieprzyjemny zapach. W pierwszej kolejności spłukać urządzenie wodą. Następnie rozprowadzić żel bezpośrednio z butelki po całym urządzeniu. Po około 5 minutach przeszorować powierzchnię szczotka zwilżoną w wodzie i usunąć zabrudzenia. W razie potrzeby operację powtórzyć.

DOCZYSZCZANIE KOSTKI BRUKOWEJ

Jeżeli kostka brukowa jest zabrudzona smarem, olejem, sadzą, brudem eksploatacyjnym – duża przepustowość ludzi, brudem pochodzenia gnilnego – stare liście, owoce, odpady drzewne możemy ją wyczyścić niniejszym preparatem. Należy sporządzić roztwór (100ml/ 1 l gorącej wody) i nanieść go na powierzchnię mytą w postaci piany i pozostawić na 5-10 minut celem zadziałania. Pracę wykonujemy w dodatnich temperaturach otoczenia przy niezbyt silnym słońcu i w dniu bezdeszczowym. Następnie zabrudzenia zmywamy gorącą wodą w temperaturze 70-80 stopni C najlepiej przy pomocy gorącowodnej maszyny wysokociśnieniowej lub parownicy. Na mniejszych obszarach do zmywania można używać gorącej wody i średnio twardej szczotki. Po wyczyszczeniu należy powierzchnię dokładnie spłukać gorąca wodą lub parą i pozostawić do wyschnięcia.

KONSERWACJA KOSTKI BRUKOWEJ

Jeżeli chcemy aby kostka brukowa czy betonowa nie brudziła się – nie chłonęła brudu, tłuszczy, smarów, olejów, sadzy czy innych zabrudzeń eksploatacyjnych, możemy ułatwić sobie proces czyszczenia konserwując ją. Na nową lub czystą, umytą powierzchnię kostki brukowej lub betonowej nanosimy roztwór (200ml/1 l wody) niniejszego preparatu za pomocą spryskiwacza lub pędzla. Po około godzinie operację powtarzamy. W przypadku bardzo dużej chłonności stosujemy do trzech warstw. Po około pięciu godzinach preparat się uaktywni. Prace należy wykonywać w dzień bezdeszczowy przy minimalnym nasłonecznieniu oraz temperaturze otoczenia 10-20 stopni C.

GREASY DIRT-STRONG

W przypadku wystąpienia wykwitów wapiennych na powierzchniach betonowych czy klinkierowych z fuga cementową należy najpierw nasączyć je wodą, aby czyszczone powierzchnie nie uległy uszkodzeniu. Następnie nanosimy roztwór (100-200ml/ 1 l wody) za pomocą spryskiwacza ogrodowego na niewielki odcinek np. 1 m kwadratowego. Po chwili szorujemy powierzchnię szczotką namaczaną w wodzie, a następnie pluczemy lub zmywamy brud wodą pod wysokim ciśnieniem jednocześnie płucząc. W razie potrzeby operację należy powtórzyć.

ZMYWANIE MCHÓW I POROSTÓW

Preparat działa samoczynnie tworząc środowisko w którym wszelkiego rodzaju naloty zielone (glony, mchy, porosty) przestają się rozwijać – zanikają. Należy nanieść roztwór roboczy (100ml/1 l wody) na powierzchnię ze spryskiwacza najlepiej w temperaturze otoczenia 15-20 stopni C przy niezbyt dużym nasłonecznieniu. Będzie on działać samoczynnie przez cały dzień, a nawet dzień i noc. Następnie trzeba powierzchnię zmyć wodą najlepiej pod wysokim ciśnieniem lub przeszorować moczoną w wodzie szczotką. W przypadku tynków, elewacji i fasad, nawierzchni koloru szarego po spryskaniu roztworem zielony nalot zniknie i nie będzie wymagał jakiegokolwiek zmywania.

MEBLE OGRODOWE

Meble ogrodowe narażone są na rożnego rodzaju zabrudzenia – atmosferyczne, kurz, procesy gnilne, rdzę lotną, sadzę, itp. Można spowolnić ten proces oraz przedłużyć czas eksploatacji mebli ogrodowych stosując niniejszy preparat. Głównym przeznaczeniem są meble oraz wyposażenie ogrodu plastikowe (z tworzyw sztucznych), ale można również użyć do mebli drewnianych, czy metalowych. Preparat jednocześnie myje i zabezpiecza. Można nanosić go bezpośrednio na powierzchnię ze spryskiwacza lub szmatką. Przecieramy dokładnie powierzchnię i pozostawiamy do wyschnięcia.

ODKAMIENIACZ UNIWERSALNY

Chcąc odkamienić urządzenie kuchenne (gastronomiczne) czy łazienkowe (sanitarne) możemy to zrobić tym preparatem. Sporządzamy roztwór 50 ml, a w trudnych przypadkach 100ml/1 l wody. Nanosimy roztwór w miejsce, gdzie występuje kamień (osady wapienne) – zalewamy roztworem lub zanurzamy w roztworze. Czas działania wynosi około 15-30 minut, po czym dokładnie płuczemy urządzenie (element) bieżącą wodą pitną. Reakcję w dużej mierze przyspiesza, gdy do sporządzenia roztworu użyjemy gorącej wody.

TŁUSTY BRUD STRONG

Jeżeli zabrudzenia na posadzkach domowych typu garaż, kuchnia, taras stanowią tłuszcze, smary, oleje, zabrudzenia eksploatacyjne lub przemysłowe, usunąć je można tym właśnie preparatem. Sporządzamy roztwór 100 ml na 5 l wody o temperaturze około 30 stopni C (letniej). Nanosimy go na powierzchnię. Po chwili zmywamy mopem lub szczotką. W razie wystąpienia smug, Mazów szczególnie na powierzchniach niechłonnych lub słabo chłonnych do zmycia i wypłukania możemy użyć ciepłej wody.

WASHING POWDER EX

Proszek do prania ekstrakcyjnego (odkurzaczem piorącym) zawiera odplamiacz w postaci aktywnego tlenu i nie wymaga dodatkowych odplamiaczy. Powierzchnię tekstylną (dywan, siedzenie, tapczan, tapicerka) najpierw dokładnie odkurzamy na sucho. Sporządzamy roztwór roboczy (10g/1 l wody ciepłej) i natrysnąć go na powierzchnię za pomocą spryskiwacza (ex traktora). Po około 3-4 min miejsce zaplamione lub całość przeszorujmy lekko miękką szczotką. Następnie należy odessać zabrudzenia odkurzaczem do prania, płucząc jednocześnie powierzchnię zimną woda. Operację powtórzyć przynajmniej dwa razy. Proszek zalecany jest do prania każdego rodzaju materiałów tekstylnych naturalnych i sztucznych.

UNIWERSALNY ODPLAMIACZ

Bardzo duży problem stanowią plamy pochodzenia spożywczego, które powodują np. tłuszcze, alkohole, soki, wyroby mleczne, kawa, herbata i inne. Nie należy czekać, aż plama wyschnie, gdyż mogą nastąpi

TRUDNE ZANIECZYSZCZENIA MIEJSCOWE

W obecnych czasach często na swojej drodze spotykamy szereg zanieczyszczeń, które są trudne do usunięcia np. guma do żucia na dywanie lub ubraniu, ślady po markerach, na meblach czy ścianach, kleje po naklejkach, taśmach, smoła, parafina, plastelina, żywica czy tusz po długopisie, a także farby typu graffiti. Wiele z wyżej wymienionych zabrudzeń usuwa niniejszy preparat. Wystarczy natrysnąć i po krótkiej chwili przeszorować szczotka. Należy jednak pamiętać, aby nie używać preparatu do czyszczenia gumy, miękkiego plastiku czy plexiglasu, ponieważ tego typu powierzchnie preparat rozpuszcza. W przypadku niewiadomej należy wykonać próbę.

ŚMIETNIKI

Preparatu używamy chcąc pozbyć się przykrego zapachu, umyć i jednocześnie zdezynfekować pojemniki na śmieci. Szczególnie te na zanieczyszczenia organiczne w których zachodzą procesy gnilne. Preparat jednocześnie czyści i usuwa bakterie, grzyby, pleśnie, wirusy oraz przetrwalniki bakterii. Jak go oczyścić? Nanieść roztwór na czyszczona powierzchnię (20ml/1l wody (2 nakrętki) najlepiej w postaci piany. Po 15 minutach przeszorować, a następnie zmyć wodą najlepiej pod ciśnieniem. aby dezynfekcja przeprowadzona była w sposób właściwy temperatura wody musi wynosić przynajmniej 20 stopni C.

ŻELAZKO ODKAMIENIACZ

Chcąc odkamienić żelazko sporządzamy roztwór (50ml/ 1 l wody) i zalewamy pojemnik na wodę. Przy silnym zakamienieniu 100ml/1 l wody. Po około 15 minutach właczamy żelazko, nastawiamy na najniższą temperaturę i nad zlewem delikatnie przepuszczamy roztwór przez dyszę parową i natryskową. Przy silnym zakamienieniu operację trzeba powtórzyć kilkakrotnie. W przypadku skomplikowanych urządzeń typu parownice proszę skorzystać z instrukcji odkamieniania urządzenia.

APC IN GT

Jest to uniwersalny preparat do doczyszczania silnie zabrudzonych powierzchni o trwałych barwach np. meble, skóra, tekstylia, tworzywa sztuczne. Doskonale rozpuszcza brud pochodzenia organicznego. Preparat zalecany do trudnych zanieczyszczeń domowych, garażowych, wewnątrz pojazdu, biurowych, a także przemysłowych np. czyszczenie maszyn i urządzeń. Należy nanieść preparat spryskiwaczem. Dokładnie rozprowadzić i przeszorowac szczotką lub szmatką. Zmyć brud i wypłukać powierzchnię bieżącą wodą. Powycierać lub pozostawić powierzchnię do wyschnięcia.

WASHING LCD SCREENS

Preparat nie zawiera alkoholu. Rozprasza ładunki elektrostatyczne. Posiada właściwości antyrefleksyjne. Nanosimy preparat ze spryskiwacza na szmatkę najlepiej z mikrofazy. Tą szmatką czyścimy i jednocześnie polerujemy ekran. Preparat zalecany jest do ekranów ciekłokrystalicznych – LCD, plazmowych. Nadaje się do powierzchni plastikowych delikatnych np. plexiglas.

FLOORS LAGUN

reparat o zapachu owoców cytrusowych w koncentracie. Zalecany do bieżącego mycia i pielęgnacji wszystkich posadzek twardych:- elastycznych (linoleum, gumoleum, PCV)- kamiennych (granit, marmur, trawertyn)- ceramicznych (gres, klinkier, terakota)Należy sporządzić roztwór roboczy – 1 mały kieliszek na wiadro (10 l) wody. Zmywać posadzki szmatką lekko nawilżoną w roztworze. Nie wymaga spłukiwania wodą. Roztwór można podawać ze spryskiwacza – natrysnąć, przemyć, wytrzeć do sucha, przepolerować.

FLOORS FRUIT

reparat o zapachu pomarańczowym w koncentracie. Zalecany do bieżącego mycia i pielęgnacji wszystkich posadzek twardych:- elastycznych (linoleum, gumoleum, PCV)- kamiennych (granit, marmur, trawertyn)- ceramicznych (gres, klinkier, terakota)Należy sporządzić roztwór roboczy – 1 mały kieliszek na wiadro (10 l) wody. Zmywać posadzki szmatką lekko nawilżoną w roztworze. Nie wymaga spłukiwania wodą. Roztwór można podawać ze spryskiwacza – natrysnąć, przemyć, wytrzeć do sucha, przepolerować.

FLOORS GREEN

Preparat o zapachu owoców egzotycznych w koncentracie. Zalecany do bieżącego mycia i pielęgnacji wszystkich posadzek twardych: - elastycznych (linoleum, gumoleum, PCV)- kamiennych (granit, marmur, trawertyn)- ceramicznych (gres, klinkier, terakota)Należy sporządzić roztwór roboczy – 1 mały kieliszek na wiadro (10 l) wody. Zmywać posadzki szmatką lekko nawilżoną w roztworze. Nie wymaga spłukiwania wodą. Roztwór można podawać ze spryskiwacza – natrysnąć, przemyć, wytrzeć do sucha, przepolerować.

LIQUID FOR WASHING CARPETS

Płyn do prania odkurzaczem piorącym. Stosować do każdego rodzaju powierzchni tekstylnej – odpornej na wodę o trwałych barwach. Zalecany do prania dywanów, dywaników, wycieraczek, siedzeń, obić, tapicerki, wykładzin wykonanych z materiału tekstylnych naturalnych i sztucznych. W przypadku powierzchni klejonych należy wykonać próbę czy jest odporny na wodę. Do prania używamy odkurzacza piorącego. Na uprzednio odkurzoną na sucho powierzchnię tekstylną nanosimy roztwór roboczy (100ml/10 l zimnej wody) za pomocą spryskiwacza – ex traktora. Po około 3-4 minutach zbieramy zanieczyszczenia jednocześnie płucząc powierzchnię czystą wodą. Operację płukania powtórzyć około 2-3 razy. Suszyć najlepiej w temperaturze otoczenia 20-25 stopni C.

GLASS, PANES, MIRRORS

Jeżeli szyby są bardzo brudne (np. w centrum miasta od strony zewnętrznej) dobrze jest zmyć je najpierw ciepłą wodą za pomocą gąbki i poczekać aż wyschną. Sposób czyszczenia: na szybę, lustro, itp. natryskujemy preparat w ilości 1 ml/1m kwadratowy powierzchni (natryśnięcie). Następnie czyścimy i polerujemy szkło, aż do wyschnięcia uzyskania połysku.

HIGH GLOSS FURNITURE, COUNTERTOPS

Preparat zalecany do utrzymywania czystości mebli oraz wyposażenia wnętrz wykonanych z drewna, szkła, metali oraz tworzyw sztucznych. Jednocześnie czyści, pielęgnuje nadaje połysk. Nie natłuszcza i nie odkłada się warstwami. Ładnie pachnie. Jest bardzo ekonomiczny w użyciu. Nanosimy za pomocą spryskiwacza (1 natryśnięcie na 1 m kwadratowy powierzchni). Następnie czyścimy i polerujemy jednocześnie powierzchnię najlepiej za pomocą szmatki z mikrofazy.

MILK TO VARNISHED FURNITURE WITH A GLOSS FINISH

Jeżeli chcemy odświeżyć lub odnowić meble ekskluzywne, antyczne, egzotyczne lub zakonserwować stare meble lakierowane możemy do tego celu użyć właśnie tego preparatu (mleczka). Na czystą odtłuszczoną nawierzchnię nanieść niewielką ilość preparatu i dokładnie kolistymi ruchami rozsmarować w celu uzyskania odpowiedniego połysku. Na starych zniszczonych meblach operację można powtórzyć dwukrotnie.

LEATHER CLEANING THOROUGHLY

Preparatu używamy do czyszczenia powierzchni ze skór licowych lakierowanych – naturalnych i sztucznych. Nie zalecamy do skór olejowanych ze względu na możliwości odbarwienia. Nie zalecany również do zamszu i nubuku ze względu na możliwość przesuszenia. Czyszcząc siedzenia, odzież, obicie, tapicerkę ze skóry licowej lakierowanej o trwałych barwach należy nanieść preparat ze spryskiwacza na miękką gąbkę (skóry gładkie) lub szczotkę z miękkim końskim włosiem (skóry porowate) i delikatnie czyścić powierzchnię skóry wykonując ruchu obrotowe. Uwaga: w przypadku miękkich skór jagnięcych pracę wykonywać bardzo delikatnie ponieważ można zetrzeć wierzchnią warstwę lakieru. Następnie płukaną w wodzie gąbką delikatnie zebrać rozpuszczony brud i tym sposobem przepłukać skórę. Nie należy suszyć suszarką, skóra musi wyschnąc samoczynnie w temperaturze pokojowej – nie na silnym słońcu. Po wyschnięciu należy użyć preparatów konserwujących, zmiękczających oraz pielęgnujących firmy Tenzi.

DAILY LEATHER CARE

Preparatu używamy do bieżącej pielęgnacji, uelastyczniania oraz wizualnego odnawiania nowych ewentualnie uprzednio doczyszczonych powierzchni ze skór licowych lakierowanych każdego rodzaju. Nie polecamy do zamszu i nubuku ze względu na możliwość wystąpienia trwałych plam. Preparat daje efekt czystej nowej skóry – satynowy, bez sztucznego połysku. Nanosimy preparat spryskiwaczem (niewielką ilość). Dokładnie rozprowadzamy miękką szmatką – najlepiej z mikrofazy – po powierzchni. Pozostawiamy do wyschnięcia. Preparat nie wymaga polerowania.

SAFETY-LEATHER CREAM

Krem – mleczko – służy do okresowej konserwacji i odnawiania powierzchni ze skór licowych lakierowanych każdego rodzaju. Ułatwia bieżącą pielęgnację, gdyż brud będzie osadzał się powierzchniowo i nie będzie wnikał głęboko w strukturę skóry ani jej przebarwiał. Preparat pozostawi lekko matowo – satynowy efekt nowej skory, bez sztucznego połysku. Proponujemy nie stosować do zamszu i nubuku ze względu na możliwość wystąpienia plam. Krem nanosimy szmatką na powierzchnię skóry i dokładnie rozprowadzamy po umytej powierzchni. Po wyschnięciu możemy skórę lekko przepolerować szczotką z miękkiego końskiego włosia. W przypadku skór starych, zniszczonych operację należy powtórzyć.

PARQUET, WOODEN FLOOR

Preparat o zapachu jaśminu. Jednocześnie zmywa, pielęgnuje i utrzymuje fizyczne własności drewna lakierowanego. Szybko odparowuje, nie odkłada się warstwami. Zalecany do wszystkich rodzajów podłóg drewnianych – lakierowanych (parkiet, panele, klepka). Należy sporządzić roztwór roboczy około 10 ml – 1 nakrętka na 1 litr wody. Zmywać posadzki szmatka (lub mopem) lekko nawilżonym roztworem. Nie wymaga spłukiwania wodą. Roztwór można podawać ze spryskiwacza – natrysnąć, przetrzeć, wytrzeć do sucha, przepolerować.

FIREPLACE PANES

Na silnie zabrudzoną (wystudzoną!) szybę kominkową nanosimy preparat w postaci piany lub mgiełki – spray. Po kilku minutach zmywamy szybę cieplą, a jeszcze lepiej gorącą wodą za pomocą zmywaka do naczyń. Pracę wykonujemy w rękawicach ochronnych. Po umyciu wycieramy szybę oraz polerujemy szmatką z mikrofazy. Proponujemy, aby szyby kominkowe czyszczone były na bieżąco.

CARPETS, UPHOLSTERY, TEXTILES - STAIN REMOVER, DEGREASER

Odplamiacz uniwersalny – zalecany głównie na plamy pochodzenia organicznego. Stosować przed praniem zasadniczym, do każdego rodzaju powierzchni tekstylnych odpornych na wodę o trwałych barwach. Przed użyciem należy wykonać próbę trwałości barwy. Na uprzednio odkurzonej powierzchni na sucho zlokalizować plamy. Spryskać punktowo wszelkie plamy preparatem. Odczekać 3-4 minuty. Przeszorować średnio twardą szczoteczką. Ostatnią fazą będzie dokładne 2-3 krotne płukanie powierzchni tekstylnej najlepiej za pomocą odkurzacza piorącego.

CARPETS, FLOORING, FABRICS, TEXTILES - HANDWASH

Szampon do prania szczotką. Stosować do każdego rodzaju powierzchni tekstylnej odpornej na wodę, o trwałych barwach. Zalecany do prania – szamponowania dywanów, wycieraczek, siedzeń, Obic, tapicerki, wykładzin wykonanych z materiałów tekstylnych naturalnych i sztucznych. W przypadku powierzchni klejonych należy wykonać próbę czy klej jest odporny na wodę. Do prania używamy: szczotki, maszyny ze szczotką oraz odkurzacza piorącego. Na uprzednio odkurzoną na sucho powierzchnię tekstylną nanosimy roztwór roboczy (100-200ml/10 l ciepłej wody). Szorujemy powierzchnię bardzo dokładnie i powoli stosując szczotkę, gąbkę lub po prostu maszynę szczotkową. Następnie zbieramy zanieczyszczenia oraz płuczemy czystą wodą używając do tego odkurzacz piorący. Operację płukania powtórzyć około 2-3 razy. Suszyć najlepiej w temperaturze otoczenia 20-25 stopni C.

LAMINATED PANELS

Preparat bezzapachowy. Jednocześnie zmywa, pielęgnuje i utrzymuje połysk. Szybko odparowuje i nie odkłada się warstwami. Zalecany do wszystkich rodzajów paneli laminowanych oraz laminatów. Należy sporządzić roztwór roboczy – 1 mały kieliszek na 2 litry wody. Zmywać posadzki szmatką (lub mopem) lekko nawilżoną roztworem. Nie wymaga spłukiwania wodą. Roztwór można podawać ze spryskiwacza – natrysnąć, przetrzeć, wytrzeć do sucha, przepolerować.

SAPONE Peppermint

Mydło w płynie o zapachu miętowo - wanilowym (kolor zielony) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

SAPONE Tropical Gazpacho

Mydło w płynie o zapachu tropikalnych owoców (kolor pomarańczowy) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

 SAPONE BLACK GRAPE & KIWI

Mydło w płynie o zapachu czarnych winogron i kiwi (kolor fioletowy) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

SAPONE ALURE

Mydło w płynie o zapachu mandarynki i świeżego piżma (kolor miodowy) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

PARADISE COCO SOAP

Mydło w płynie o zapachu kokosowym (kolor perłowy) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

PASSION FRUIT

Mydło w płynie o zapachu owocowym (kolor różowy) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

ENERGIZING SOAP

Mydło w płynie o zapachu owoców guarany (kolor zielony) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

FRESH BREEZE

Mydło w płynie o zapachu morskim (kolor niebieski) do mycia rąk i całego ciała. Odczyn pH neutralny. Może być stosowany przez dozownik ścienny.

DEZ EXTRA

Bezzapachowe mydło w płynie do mycia i higienicznej dezynfekcji rąk. Odczyn pH neutralny. Posiada właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Preparat może być stosowany w gastronomii oraz służbie zdrowia. Nanosimy na dłonie około 3 ml mydła (3 naciśnięcia pompką). Dokładnie rozprowadzamy. Po około minucie spłukujemy dokładnie biezącą wodą pitną.

GRILL

Aby szybko i skutecznie umyć i odtłuścić grill należy spryskać preparatem zimną, lub lekko ciepłą powierzchnię grilla, nigdy na gorącą. Równomiernie nanieść piankę, pozostawić na 2-5 minut do rozpuszczenia zabrudzeń, po czym przetrzeć gąbką i spłukać wodą. W przypadku mocnych przypaleń produkt pozostawić na powierzchni do 10 minut, po czym lekko przeszorować gąbka. Spłukać bieżącą wodą pitną, pozostawić do wyschnięcia.

OVEN

Aby szybko i skutecznie umyć i odtłuścić piekarnik należy spryskać preparatem zimną, lub lekko ciepłą powierzchnię piekarnika, nigdy na gorącą. Równomiernie nanieść piankę, pozostawić na 2-5 minut do rozpuszczenia zabrudzeń, po czym przetrzeć gąbką i spłukać wodą. W przypadku mocnych przypaleń produkt pozostawić na powierzchni do 10 minut, po czym lekko przeszorować gąbka. Spłukać wodą pitną, pozostawić do wyschnięcia.

KETTLE DESCALER

Chcąc odkamienić czajnik zalewamy go ciepłą wodą pitną. Do wody dodajemy około 50 ml preparatu na 1 l wody. Czekamy około 0,5-1 godz., po czym dokładnie płuczemy czajnik. Chcąc przyspieszyć reakcję odkamieniania możemy zagotować roztwór w czajniku (około 5 min). Następnie dokładnie wypłukać bieżącą woda pitną.

COFFEE MACHINE DESCALER

Sporządzić roztwór 50ml/1 l ciepłej wody, zalać pojemnik na wodę i pozostawić na 0,5-1 godz. Chcąc odkamienić wnętrze należy kilkakrotnie przepuścić roztwór przez cały obieg wody – cykl jałowy (bez zaparzania kawy). Sposób odkamieniania należy wykonać zgodnie z instrukcją obsługi posiadanego ekspresu do kawy.

STONE COUNTERTOPS MILK

Preparat może być użyty zarówno w łazience jak i kuchni. Chroni blaty kuchenne przed zabrudzeniami pochodzenia organicznego (np. tłuszcze, białka, alkohole, zanieczyszczenia spożywcze) oraz nieorganicznego (np. osady wapienne, nacieki wodne) po zażelazionej wodzie. Na czystą i odtłuszczoną nawierzchnię nanieść i dokładnie rozprowadzić niewielką ilość preparatu. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Temperatura otoczenia musi wynosić około 20 stopni C. Po około 15-30 minutach przepolerować powierzchnie. Do operacji nanoszenia oraz polerowania używać szmatek z mikrofazy. Operację powtórzyć dwukrotnie.

STONE COUNTERTOPS CARE

Preparat zalecany do blatów błyszczących, lekko błyszczących wykonanych z marmuru, granitu, trawertynu oraz ceramiki. Należy natrysnąć na powierzchnię, przetrzeć szmatką i jednocześnie wypolerować. Preparat jest bardzo wydajny 1-2 natryśnięcia = 1 m kwadratowy powierzchni. Jednocześnie czyści, uwydatnia połysk, likwiduje smugi. Nie tworzy refleksów świetlnych.

INDUCTIVE, ELECTRIC PLATES

Preparat zalecany do przypaleń oraz nawarstwionego tłuszczu. Nanosimy go ze spryskiwacza w postaci mgiełki lub piany i pozostawiamy na około 5-10 minut. Następnie zmywamy zabrudzenia za pomocą szczotki, zmywaka lub gąbki (w zależności od potrzeb), płuczemy powierzchnię gorącą wodą i wycieramy do sucha.

TOPS AND KITCHEN SURFACES

Preparat do bieżącego utrzymania czystości w kuchniach, stołówkach, jadalniach. Czyści stoły, blaty – sprzęt i wyposażenie kuchni. Zalecany do codziennego sprzątania. Należy natrysnąć preparat spryskiwaczem. Po chwili przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatka. W przypadku wystąpienia smug zmyć powierzchnię ciepła wodą i wytrzeć do sucha.

DISHWASHING LIQUID

Zaletą preparatu jest odczyn pH6, który jest zbliżony do odczytu skóry rąk człowieka – nie niszczy, nie wysusza skóry. Stosować 2 łyżki stołowe na 5 litrów ciepłej wody (temp. około 40 stopni C) lub 2-3 krople na gąbkę. Po umyciu naczynia wypłukać ciepłą wodą w temperaturze 40 stopni C.

STAINLESS STEEL MILK FOR CONSERVATION

Stosować do okresowej konserwacji czystej i odtłuszczonej stali nierdzewnej szczotkowanej, szlifowanej, polerowanej (matowej i błyszczącej). Na czystą, odtłuszczoną powierzchnię nanieść niewielką ilość preparatu i dokładnie go rozprowadzić. Wymagana temperatura powietrza około 20 stopni C. Po około 15-30 minutach przepolerować dokładnie szmatką z mikrofazy. Zakonserwowaną powierzchnię łatwo jest utrzymać w czystości – spowalniamy proces starzenia się i utleniania oraz wnikania brudu.

STAINLESS STEEL DEGREASING

Środka używamy w przypadku zanieczyszczeń tłustych, śladów po palcach, pozostałości po innych środkach czyszczących, zanieczyszczeniach spożywczych, organicznych. Zalecany głównie do wyposażenia kuchni, kabin, ościeżnic wind. Nanosimy preparat ze spryskiwacza i dokładnie rozprowadzamy szmatką zmoczoną w ciepłej wodzie. Następnie szorujemy dokładnie szmatka (lub miękka szczotką w przypadku ostrej struktury stali). Po czym dokładnie i kilkakrotnie płuczemy powierzchnię czystą wodą i suchą szmatka z mikrofazy wycieramy do sucha.

STAINLESS STEEL DESCALING

Środka używamy w przypadku smug oraz przebarwień pochodzenia mineralnego np. nacieki wodne, osady rdzawe. Należy nanieść preparat, dokładnie go rozprowadzić i pozostawić na około 3-5 minut. Następnie przeszorować dokładnie szmatką (lub miękką szczotką w przypadku ostrej stali strukturalnej). Po czym dokładnie, kilkakrotnie wypłukać powierzchnię czysta wodą i wytrzeć do sucha szmatką z mikrofazy.

INW-10 STAINLESS STEEL CARE

Stosować do bieżącej pielęgnacji i jednoczesnej konserwacji czystej i odtłuszczonej stali nierdzewnej szczotkowanej, szlifowanej, błyszczącej. Nanieść preparat spryskiwaczem i dokładnie rozprowadzić po powierzchni. Nie wymaga polerowania. pozostawia powłokę hydrofobową. Preparat służy do bieżącego zastosowania.

LODÓWKI

Preparat jest aktywny do (-20 stopni C). Służy do mycia, odświeżania i usuwania przykrego zapachu w lodówkach, chłodnicach, szafach i ladach chłodniczych w temperaturach zarówno dodatnich jak i ujemnych. Należy natrysnąć preparat na powierzchnie. Rozprowadzić szmatką. Po 2-3 minutach przeszorować i wytrzeć szmatką do sucha. Przy bardzo niskich temperaturach wycierać po 5 sekundach. Preparat może być używany do mycia opakowań szklanych typu – butelki, kuwety, talerze.

SEARCH
copyright © 2004-2012 TENZI Sp. z o.o.
Tonacja.net - Tworzenie stron internetowych